Катастрофически падает колличество гривни в обороте: НБУ "высасывает" ее из наличного оборота!!!

Катастрофически падает колличество гривни в обороте: НБУ "высасывает"  ее из наличного оборота!!! Слідом за депозитами в Україні почав зменшуватись обсяг готівкової гривні на руках в населення. Минулого місяця він зменшився на 0,6%, а з початку року виріс лише на 4,4%. Для порівняння: за 11 місяців 2007 р. зростання готівки в обігу становило 35,4%, 2008 р.- 39,3%.
Зменшення готівки в обігу стало результатом політики НБУ, яка веде до вилучення зайвих, на його думку, грошей з економіки. Зокрема, з серпня по листопад щомісячно регулятор "виймав" з банківської системи в середньому 9,3 млрд. грн. При цьому середній обсяг рефінансування за цей час становив лише 1,1 млрд. грн.
Перш за все, гривневий "пилосос" включається, аби зменшити тиск на курс обміну гривні до долара. Як наслідок, вже другий місяць поспіль гривня на міжбанку зміцнюється, хоча довіри до національної валюти не додалось. Минулого місяця населення і бізнес купили на $976 млн. більше, ніж продали. Аналогічно, весь приплив грошей в банки минулого місяця стався за рахунок збільшення вкладів в доларах.

"Ми дали грошей приблизно стільки, скільки того вимагає економіка. ВВП падає, інфляція зростає, схильність до збереження падає - грошей потрібно менше", - розповів керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

Описуючи роботу економіки за підсумками листопада, він розповів, що в Україні не відбувається мультиплікація грошей. Іншими словами, банки отриману гривню практично не направляють на кредитування.

"Монетарна база (листопад до листопада) збільшилась на 6,2%, а грошова маса впала на 3,9%. Про що це говорить? Про те, що в реального сектора є невпевненість у власних силах, і він не наважується брати кредити. А в банків є недовіра до позичальників, і вони вважають за краще не видавати кредити, а вкладати в цінні папери або на валютному ринку", - зазначив Литвицький.

Він нарікає, що НБУ критикують з тих позицій, що без кредитування економіка не почне відновлюватися. Але ж є і зворотний зв'язок, підкреслив радник: поки реальний сектор не почне піднімати голову, банки будуть обережні. Це пояснюється тим, що існує проблема несумлінних позичальників.

На думку експерта, ситуація неоднозначна. Він навів як приклад США, де приріст монетарної бази також не дав збільшення грошової маси. Простими словами: надруковані гроші не були направлені на кредитування економіки. Ними покрили збитки від банкрутств.

Із позитиву радник зазначив: кредитування підприємств, хоч слабо, але починає відроджуватися. "Прогрес є, але дуже повільний. Безумовно, серед виданих юрособам кредитів велика частка кредитів "Ощадбанку" "Нафтогазу України", але це далеко не все. А те, що немає доступу до дешевих кредитів, - можливо, це і добре. Потрібно зростати і власними силами", - вважає Литвицький.

Що стосується процентної політики НБУ, в цілому радник вважає її адекватною. Інфляція (листопад до листопада 2008 р.) становить 13,6%, а за підсумками року очікується на рівні 13%. Значить, ставки рефінансування (15,5% під заставу ОВДП, 17% без застави) залишаються вищими за інфляцію і не провокують нове зростання цін.
Ключевые теги:


Рекомендуем посмотреть:


Добавление комментария

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent

Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код:


Новости сайта в формате RSS Твиттер Facebook Digg Stumbleupon В закладки! Дополнительно!